Sprzątanie samodzielne...

Jeszcze nie tak dawno sprzątanie biur i innych powierzchni pracowniczych i roboczych odbywało się na zupełnie innych zasadach niż dziś. 

Część prac wykonywali zwykli pracownicy firmy, którzy w ten sposób dostawali dodatkowe obowiązki – praktyka ta jest jednak nie tylko bardzo nieelegancka, ale do tego może niekorzystnie wpływać na zaangażowanie pracownika w wykonywane obowiązki. Coraz rzadziej decyduje się również na wynajem prywatnej osoby, co wiąże się z koniecznością np. podpisywania specjalnej umowy czy systematycznego uzupełniania środków czystości.

...czy sprzątanie przez firmę?

Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z outsourcingu, czyli przekazanie odpowiedzialności za wykonywanie tego typu usług specjalistycznej firmie sprzątającej. W ten sposób zleceniodawca zyskuje podwójną korzyść – nie dość, że nie musi martwić się o jakość wykonywanej usługi, gdyż zajmuje się tym zespół profesjonalistów, to do tego wszystkie zadania związane z zakupem czy dostarczeniem środków i narzędzi sprzątających leżą po stronie wykonawcy usługi.